تبلیغات
دور دنیا - اتریش كشوری آرام در قلب اروپا

امروز:

اتریش كشوری آرام در قلب اروپا

» نوع مطلب : آشنایی با کشورهای جهان ،

این کشور در مرکز قاره اروپا واقع شده و به دریا راهی ندارد. همسایگان آن عبارتند از: سوئیس در غرب، ایتالیا و اسلوونی در جنوب، مجارستان در شرق و چک و آلمان در شمال.

کشور اتریش با 83 هزار و 853 كیلومتر مربع وسعت، یکصد و هفتمین کشور جهان است. پایتخت این كشور شهر وین با جمعیتی در حدود 1592800 نفر است. از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان گراتس، لینتس، زالتسبورگ

و اینسبروک را نام برد.

ایمنی و امنیت
1- آمار جرائم در این کشور نسبتا پائین است. با این حال جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب‌بری و کیف‌قاپی در سالهای اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده‌روی خیابان‌های شلوغ، رستوران‌ها و لابی هتل‌ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می‌افتد. این گونه موارد در مرکز شهر وین بیشتر روی می‌دهد.
2- با توجه به وقوع مواردی از سرقت از داخل اتومبیل، همیشه خودروی خود را قفل كرده و هرگز اشیاء ارزشمند خود نظیر گذرنامه را در داخل خودرو رها نکنید.

قوانین، آداب و رسوم
1- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان‌گردان بسیار سخت‌گیرانه است. این مجازات‌ها می‌تواند شامل حبس‌های طولانی و پرداخت جریمه‌های سنگین باشد.
2- برای رانندگی در اتریش باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین‌المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود، بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی كنند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین‌المللی، می‌تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید.
3- به علت عدم وجود قرار داد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان‌های محلی سپری كند.
4- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری كنید. شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محلی هستید و وظایف نمایندگی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور اتریش نیست.
5- دولت اتریش دارای قوانین سخت مهاجرتی بوده و مسافرین ایرانی باید مراقب باشند در صورت مسافرت به این کشور از زمان مندرج در روادید خود تخطی نكنند.

الزامات ورود و اقامت
1- با توجه به الحاق این کشور به اتحادیه اروپایی و لزوم تبعیت آن کشور از مقررات شنگن، قوانین مربوط به ورود و اقامت آن درحال تغییر است.

بهداشت
1- سازمان بهداشت جهانی این بیماریهای را در اتریش گزارش كرده است: انسفالیت (تورم مغزی)
2- توصیه می‌شود در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده كنید. بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده بوده و نمی‌توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری‌های خاص بهره برد.
3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل كنید واکسن‌های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری‌های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه كنید.
4- با توجه به وجود بیماری‌های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز كنید.
5- سعی كنید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت كنید.
6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری‌های موجود در این کشور می‌توانید به سایت بهداشت جهانی:
www.who.int/countries/en/ مراجعه كنید.

شرایط سفر و اطلاعات سودمند
1-هر چند راه‌های این کشور استاندارد است ولی راه‌های کوهستانی عموما باریک و در زمستان‌ها پوشیده از یخ است، لذا استفاده از زنجیر چرخ الزامی است. همچنین در این فصل ریزش بهمن نیز ممکن است.
2- خرید کالا و استفاده از سرویس‌های عمومی صرفا با پول رایج این کشور یعنی یورو انجام می‌شود، البته می‌توان دلار و یا دیگر ارزهای موجود را در بانک‌ها، صرافی‌ها یا هتل‌های اتریش به پول محل تبدیل كرد.
3- در بدو ورود به این کشور چنانچه در وین اقامت كردید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی ایران را پیدا كنید.
4- درخصوص خرید از فروشگاههای بزرگ این کشور توصیه می‌شود تا هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید را دراختیار داشته باشید تا درصورت کنترل امنیتی و تقاضای رسید بتوانید آن را در اختیار مأمورین فروشگاه قرار دهید.
5- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محلی برسانید. گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری كنید.

نوشته شده در : چهارشنبه 22 مهر 1388  توسط : mehdi rabbani.    نظرات() .

رتبه سنج گوگل