تبلیغات
دور دنیا - مـركـــز تـوریست‌هـــای جهـــان

امروز:

مـركـــز تـوریست‌هـــای جهـــان

» نوع مطلب : شنیدنی ها ،

 سرزمین در دنیا هستند كه در طول سال بیشترین توریست‌ها به آنجا می‌‌روند، اولی ایتالیا و دومی یونان.

بدون اغراق باید گفت كه ایتالیا، مركز توریست‌های جهان است و در بین شهرهای

ایتالیا (رم) هر ساله پذیرای مردمان دیگر ملل است. (رم) با جمعیتی نزدیك به سه میلیون نفر بزرگ‌ترین و مشهورترین مركز فرهنگی و توریستی و همچنین پایتخت ایتالیاست. رم تنها یك شهر و پایتخت نیست بلكه یك شهر هنری با معماری‌های زیبا به حساب می‌آید كه جزو برنامه هر بازدیدكننده‌ای از ایتالیاست. در این شهر باستانی، میراث‌های فرهنگی و پنهانی با تاریخ هزار ساله وجود دارد كه توجه میلیون‌ها جهانگرد را به سوی خود جلب كرده است.این شهر هنری دارای جذابیت‌های زیادی است و غنای هنری پراكنده در این شهر به چشم می‌‌خورد. از سویی دیگر هنر‌های مردم ایتالیا در رم سبب تنوع سنت‌های منطقه‌ای شده است. علاوه بر معماری قدیمی ساختمان‌های رم، میادین و موزه‌های زیادی در این شهر موجود است كه دنیای رنگارنگی از هنر چند صد سال قبل از میلاد را دربر‌می‌‌گیرد. رم یك پایتخت باستانی با آثاری اصیل و بی‌‌نظیر است.
بهترین غذاهای دنیا
غذاهای ایتالیایی از جمله غذاهای معروف جهان محسوب می‌‌شود. تا جایی كه به همراه غذاهای فرانسوی در تمامی كشور‌های دنیا، طرفداران زیادی دارد، برای مثال شاید در ایتالیا غذای ژاپنی نخورند اما در ژاپن، غذای ایتالیایی یك غذای بین‌المللی است...
پیتزا، انواع لازانیا و اسپاگتی، ریسوتو الا میلانسی و پولوآلا ساسیاتورا، از غذاهای لذیذ این سرزمین است.در واقع اسپاگتی جزو غذاهای اصلی مردمان ایتالیاست، گفتنی است گوجه‌فرنگی‌های ریز و پرآب ایتالیا بسیار خوشمزه و دلچسب است و از آب و هوایش هم نباید گذشت. رم دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است یعنی در سراسر سال معتدل است و بهار و پاییز بهترین فصل برای مسافرت به این كشور است.منسوجات ابریشمی، زینت‌آلات مرجانی و گردن‌بند‌های كریستالی و كراوات جزو سوغات رم، این شهر تاریخی است.
دیدنی‌های رم
بنای كولیزیوم: در شهر رم واقع است كه در سال شصت میلادی به دستور وسپاسیان ساخته شده، این بنا تاریخچه عجیبی داشته است. این بنای شوم مدتی كشتارگاه بی‌‌گناهان بوده و سپس به یك قلعه مخوف تبدیل شده است و سپس زمانی كه طاعون به این سرزمین حمله كرد، به یك بیمارستان تبدیل شد و سرانجام در قرون وسطی به سالن تئاتر مبدل شده و در زمان ناپلئون به صورت اصطبل درآمد و اكنون محل تماشای جهانگردان شده است.
این بنا در قرون وسطی دو در داشته؛ یك در زندگی و در دیگر مرگ نام داشته است .در حال حاضر هم بازدیدكنندگان از در زندگی وارد و از در مرگ خارج می‌‌شوند.
دریاچه كومو، استادیوم ورزشی رم، فواره‌های رم و پارك برگیز از دیدنی‌های دیگر این شهر هستند. یك مكان معروف و منحصر به فرد در رم، واتیكان سیتی است كه در قلب شهر رم بر فراز تپه واتیكان بر كرانه رودخانه تیبر واقع است. این شهر كوچك‌ترین ایالت مستقل جهان است كه توسط شهر رم احاطه شده و حدود 45 هكتار مساحت دارد و یكی دیگر از جاذبه‌های توریستی در شهر رم است زیرا این مكان محل زندگی پاپ است. در گوشه و كنار واتیكان و همچنین شهر رم ساختمان‌های غار مانند با گنبدهای بزرگ راه راه مربوط به قرن پانزدهم میلادی دیده می‌‌شود. همچنین انواع مجسمه‌های دست ساخته میكل‌آنژ و لئوناردو داوینچی در میادین و ساختمان‌های قدیمی این شهر مشاهده می‌‌شود.گفتنی است كه در رم معروف‌ترین استودیو‌های قدیمی فیلم‌سازی وجود دارد كه از آن جمله می‌‌توان به استودیوی معروف و قدیمی فیلم‌سازی به نام (چینه چیتا) اشاره داشت.رم تنها به ساختمان‌های قدیمی‌اش معروف نیست. رم محل زادگاه چندین هنرپیشه، موسیقی‌دان و نقاش معروف در جهان است. روزنامه لارپویلیكا، كورمی بره، لستپا از معروف‌ترین، قدیمی‌ترین و پرسابقه‌ترین روزنامه‌های چاپ شده در رم است.
در شهر رم سرزندگی و نشاط مردم را به خوبی می‌‌توان درك كرد. عصرها دكه‌های اسپاگتی، ذرت پخته و گوجه‌فرنگی در خیابان‌های پر تردد شهر رم سبب افزایش جمعیت می‌‌شود.مردمان این شهر مانند دیگر شهرهای ایتالیا، بسیار خونگرم، دوست داشتنی و مهربان هستند و با جهانگردان رفتار دوستانه‌ای دارند...

نوشته شده در : چهارشنبه 22 مهر 1388  توسط : mehdi rabbani.    نظرات() .

رتبه سنج گوگل