تبلیغات
دور دنیا - كشف سرداب «دراكولا» در مجارستان

امروز:

كشف سرداب «دراكولا» در مجارستان

» نوع مطلب : شنیدنی ها ،

سردابی كه گفته می‌شود، بخشی از خانه‌ی «دراكولا» بوده است، در مجارستان كشف شد. باستان‌شناسان مجارستان در جریان كاوش‌های خود در شهر پكس (Pecs) در جنوب این كشور، موفق به كشف سردابی شدند كه احتمالا قرن‌ها پیش، بخشی از خانه‌ی یكی از شخصیت‌ها خون‌خوار تاریخ به نام كنت

 

دراكولا (Dracula) بوده است.

یكی از كارشناسان دانشگاه شهر پكس اعلام كرد، كنت دراكولا در دهه‌ی 60 قرن 14 میلادی صاحب خانه‌ای دوطبقه در شهر پكس بوده است و اسنادی وجود دارند كه مالكیت او را بر این خانه تأیید می‌كنند. البته باستان‌شناسان هنوز به این سرداب وارد نشده‌اند؛ ولی امیدوارند، آثاری را پیدا كنند كه تعلق این سرداب را به دراكولا تأیید كنند.

دراكولا در سال‌های 1431 تا 1476 میلادی در مجارستان می‌زیسته است و یكی از بی‌رحم‌ترین و خون‌خوار‌ترین شخصیت‌های تاریخ اروپاست كه به‌دلیل خلق داستانی درباره‌اش توسط نویسنده‌ی انگلیسی (برام استوكر) در قرن 19 میلادی به شهرت جهانی رسید. البته در سال‌های حیات‌اش به‌دلیل جنایت‌های فراوان، مردم آلمان و روسیه او را می‌شناختند.

باستان‌شناسان قصد دارند، در روزهای آینده به سرداب خانه‌ی كنت دراكولا وارد شوند. دولت مجارستان نیز می‌خواهد، در صورت اثبات تعلق این سرداب به دراكولا، آن را به یك جاذبه‌ی گردشگری تبدیل كند.

 


نوشته شده در : چهارشنبه 22 مهر 1388  توسط : mehdi rabbani.    نظرات() .

رتبه سنج گوگل